На Вічевому майдані в центрі Франківська містян вчили надавати першу домедичну допомогу і робити серцево-легеневу реанімацію.
Сім бригад медиків з манекенами, дефібриляторами, рукавичками та іншими підручними речами розказували і показували, як рятувати життя і запускати серце.
Місця для невідкладної допомоги були влаштовані просто на площі – з підручних засобів, за умовами, максимально наближеними до реальних.
Реальними умовами, коли треба рятувати життя, пропонували вважати нещасний випадок – коли людина знепритомніла на вулиці та інші, травми – як-от в ДТП, прояв хронічних захворювань – наприклад, епілепсію та гострих недуг – як-от інфаркт.
Франківців вчили оцінювати стан хворих та потерпілих і в три нескладні прийоми виконувати непрямий масаж серця та вентиляцію легенів – кожен міг зголоситися на практичні. Їх проводили медики Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, рятувальники Мальтійської служби допомоги, працівники Муніципальної варти та студенти ІФНМУ.
На одному з майданчиків працювали з манекеном маленької дитини: від року до п’яти, окреслили вік рятувальники. На дорослому і маленькому торсі показували точки впливу та як саме відновлювати серцебиття і розтлумачували різницю між дорослим і дитячим організмом у цьому випадку.
“Кожна людина у світі може врятувати життя”, – під таким гаслом проходив захід, присвячений Всесвітньому дню перезапуску серця, який маємо сьогодні, 16 жовтня.